Zamknij
REKLAMA

ELEKTRYCZNE ROWERY DLA BĘDZIŃSKICH STRÓŻÓW PRAWA

00:50, 30.08.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wszystkich zalet elektrycznych rowerów nie sposób wyliczyć. Poza ekologią czy ekonomiką użytkowania, dają one możliwość szybkiego dotarcia w trudno dostępne miejsca. To także doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych. Ideą tą kierowała się Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która przekazała pierwsze z 46 rowerów elektrycznych zakupionych z własnych środków. Już wkrótce na tych nowoczesnych jednośladach można będzie spotkać będzińskich mundurowych podczas służby.

Wczoraj przed siedzibą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zaprezentowano pierwsze 46 z 230 rowerów elektrycznych, które zostaną przekazane gminom i miastom wchodzącym w skład metropolii. Pomysłodawcy akcji chcą by w podróże służbowe urzędnicy jeździli rowerami, a nie samochodami. Zakupione ze środków Metropolii rowery posiadają wspomaganie elektryczne, które pozwoli na jednym ładowaniu przejechać ok. 60 km. Wyposażone są również w pojemne sakwy. Jednoślady zostały zakupione w ramach projektu „Rowerem lub na kole”, realizowanego w ramach szerszego programu „Metropolia przyjazna rowerom”. Jego celem jest zmiana nawyków mobilności i pokazanie, że rower może stać się konkurencyjnym środkiem transportu zarówno dla autobusu, jak i samochodu. Zakup 230 rowerów elektrycznych to dla Metropolii test przed uruchomieniem największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. Docelowo Rower Metropolitalny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii może liczyć nawet ok. 10 tys. rowerów. 

We wczorajszej prezentacji obok śląskich i zagłębiowskich samorządowców uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. Paweł Fryc. Komendant podczas konferencji prasowej dziękował za wspieranie działań Policji i zapewniał, że rowery będą wykorzystywane przez stróżów prawa w ich codziennej pracy. Każda inicjatywa, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa, a szczególnie ta, której celem jest wyposażanie policjantów w nowe narzędzia pracy, jest dla mundurowych bardzo cennym wsparciem. W przypadku rowerów elektrycznych korzyść jest podwójna, gdyż sprzęt idzie w parze z ekologią i ochroną środowiska, na co od dawna zwracają uwagę stróże prawa. Warto przypomnieć, że najnowszy tabor samochodowy, jaki w bieżącym roku zasilił m.in. będzińską jednostkę, stanowią nowoczesne radiowozy o napędzie hybrydowym.

[KPP Będzin]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz