Zamknij
REKLAMA

POLICYJNA AKCJA "SIERPNIOWY WEEKEND" ROZPOCZĘTA

00:07, 15.08.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju rozpoczęli dzisiaj działania "SIERPNIOWY WEEKEND". Rozpoczęta dzisiaj akcja potrwa do niedzieli, ale i przez cały nadchodzący, dłuższy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

[znak- ruch drogowy]

W najbliższych dniach wielu z nas skorzysta z możliwości dłuższego weekendowego wypoczynku. Będzińscy policjanci w ramach prowadzonej akcji " Sierpniowy weekend" wyruszyli na będzińskie drogi i ulice, by zadbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Więcej patroli pojawi się przede wszystkim na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych. Tradycyjnie nadmierna szybkość jazdy stanowi jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków. Dlatego mundurowi w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami i laserami kontrolować będą dozwoloną prędkość. Nie warto się więc śpieszyć - oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów - nie zapinajmy ich tylko i wyłącznie dla uniknięcia mandatu, róbmy to świadomie dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci w trakcie kontroli drogowych sprawdzać także będą stan trzeźwości kierowców. Ich uwaga zwrócona będzie tradycyjnie również na stan techniczny pojazdów oraz posiadane przez kierowców uprawnienia.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły:

czy pojazd jest sprawny

czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji)

czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany.

W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą - dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

[KPP Będzin]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czeladz365.pl | Prawa zastrzeżone