Zamknij
REKLAMA

Będzińscy policjanci spełniają marzenie Kuby

01:42, 05.08.2019 | .
Skomentuj
Będzińscy policjanci spełniają marzenie Kuby / Będzin
REKLAMA

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Będzinie zawitał niezwykły, mały gość. Kuba w towarzystwie taty, braci i kuzynki odwiedził jednostkę, aby przyjrzeć się tajnikom trudnej pracy policyjnej. Jego marzeniem jest kariera w mundurze i walka z przestępcami. Na razie jednak Kuba zmaga się z poważną chorobą i już dziś za swoją postawę zasługuje, by zdobyć policyjną odznakę.

Kubuś ma 10 lat, pochodzi z Bydgoszczy, a w czasie wakacji przebywa gościnnie u swoich dziadków w Będzinie. Gdy dorośnie chciałby zostać policjantem i łapać przestępców. Na razie jednak walczy z dużo większym przeciwnikiem. Gdy się urodził lekarze zdiagnozowali u niego wrodzoną łamliwość kości. Wystarczy, że mocniej napnie mięśnie, a jego kości kończyn dolnych pękają niczym zapałki.

To już drugie odwiedziny Kuby w naszej jednostce. Pierwsze miały miejsce, gdy Kuba miał 7 lat i wówczas chłopiec poczuł się przez chwilę jak prawdziwy stróż prawa.  Od tego czasu minęły 3 lata, a Kubuś wciąż marzy o karierze w mundurze... W związku z tym, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. mgr Paweł Fryc zaprosił go do komendy, aby ponownie mógł przyjrzeć się pracy policyjnej. Kubuś miał okazję wsiąść do policyjnego radiowozu oraz na motocykl i zwiedził stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Wyjątkowy gość mógł poczuć się jak szef jednostki, zasiadając na komendanckim fotelu. Kuba bacznie śledzi wydarzenia z życia jednostki, jeśli tylko jest to możliwe chętnie bierze w nich udział. Uczestniczył m.in. w wakacyjnym festynie rodzinnym w Czekance, na którym mógł poznać służbę patrolu wodnego oraz towarzyszył nam podczas uroczystości XVI rocznicy śmierci sierż. Grzegorza Załogi.


Życzymy Kubie dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

[KPP Będzin]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz