Zamknij
REKLAMA

Walizka do antynarkotykowej edukacji

14:42, 28.09.2019 | .
Skomentuj
Walizka do antynarkotykowej edukacji / Będzin
REKLAMA

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec przekazał dziś Komendantowi Powiatowemu Policji w Będzinie insp. Arkadiuszowi Więckowi kufer zawierający atrapy najbardziej popularnych narkotyków oraz przedmioty służące do ich dystrybucji lub zażywania. Dzięki temu nowemu narzędziu edukacja rodziców i pedagogów będzie o wiele łatwiejsza. Niebawem funkcjonariusze rozpoczną prelekcje w szkołach.

Walizka zawiera substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające – zarówno dopalacze, jak i najbardziej popularne na polskim czarnym rynku narkotyków. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można ukryć narkotyki.

- Z początkiem roku szkolnego odbywają się w szkołach zebrania, uznałem, że to najlepszy moment na rozpoczęcie akcji profilaktycznej z zakresu uzależnień. Aby zobrazować problem narkotyków i dopalaczy zakupiliśmy walizkę pełną atrap, która ułatwi edukację rodziców i pedagogów – wyjaśnia Starosta Sebastian Szaleniec.

 

Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek podkreśla, że w walce z uzależnieniami ważne są nie tylko oczywiste stwierdzenia o szkodliwości substancji odurzających, istotne jest również obrazowe wskazanie, jak te substancje w rzeczywistości wyglądają.

- Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może okazać się schowkiem na dopalacze lub zażywane narkotyki, a zabawkowa piłeczka do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany – mówi kom. Łukasz Frańczak - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

Przy współpracy z funkcjonariuszami będzińskiego garnizonu przeprowadzone zostaną prelekcje w szkołach. Policjanci będą edukować dorosłych, by wyostrzyć ich czujność. (kk)

[Powiat Będzin]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz